Bohaterki
powrót do listy

Helena Kolodziey

Sezon 2
Helena  Kolodziey

HELENA KOLODZIEY

Rodzina: mąż Stanley Kolodziey, syn Philip, wnuczka Audrey

Pochodzenie: wychowana w Warszawie.

Zawód: właścicielka firmy

Założycielka światowego imperium, opartego na rodzinnej tradycji. Promotorka polskiej kultury w Stanach Zjednoczonych, uhonorowana odznaczeniem otrzymanym z rąk samego prezydenta. Wulkan energii. Towarzyska i charyzmatyczna bizneswoman.  Kolekcjonerka wartościowych przedmiotów, miłośniczka oraz wielbicielka luksusu w każdej postaci.

 

Helena w wieku 20 lat uciekła z komunistycznej Polski. Najpierw trafiła do Wiednia, a następnie po trzech latach przeniosła się do Los Angeles. Początkowo pracowała jako pielęgniarka, jednocześnie cały czas marząc o własnym butiku modowym. W  krótkim czasie udało jej się osiągnąć cel i została właścicielką bardzo znanego sklepu w Beverly Hills, który prowadziła przez piętnaście lat. Niedługo po przybyciu do Miasta Aniołów, poznała swojego męża Stanleya - Polaka, który mieszkał już tam od kilku lat i pracował jako inżynier. Małżeństwo doskonale pamięta czasy gdy nie powodziło im się tak dobrze jak dziś i żyli bardzo skromnie. Do wszystkiego co obecnie posiadają, doszli sami. Jak udało im się zbić fortunę, osiągnąć tak duży sukces i stworzyć markę alkoholu, która cieszy się tak dużą popularnością na całym świecie? Helena odkryła stary, rodzinny przepis i postanowiła zbudować własną firmę, która z czasem przerodziła się w prawdziwe  imperium, przyciągając największe gwiazdy takie jak są Justin Timberlake, Brad Pitt, Tori Spelling, czy Kim Kardashian.

 

Helena to zamożna i spełniona Polka. Swój biznes rozwinęła na skalę światową. Oprócz zawodowych obowiązków znajduje też czas na działalność charytatywną i wspieranie polskiej kultury. Utrzymuje bliskie stosunki z ojczystym krajem i polskimi twórcami oraz artystyczną społecznością w Los Angeles. Za swój wkład w promocję rodzimych artystów została wyróżniona odznaczeniem przez prezydenta Polski, Bronisława Komorowskiego. Helena uwielbia organizować w swoim domu wytworne przyjęcia i imprezy kulturalne. Gościła prezydentów, ambasadorów, znanych polityków, aktorów i artystów z Polski.

 

 

Jak każda kobieta kocha zakupy.  Jej garderoba wypełniona jest eleganckimi i markowymi strojami.  Helena jest też entuzjastką włoskich mebli. W jej rezydencji w Beverly Hills można znaleźć unikatowe egzemplarze antyków, które potrafią przekroczyć wartość mieszkania w Polsce.  Dom Heleny mieści się w sąsiedztwie rezydencji wielu znanych gwiazd, jak: Jennifer Lopez, Vanessa Williams, Britney Spears, Liam Neeson, Robert De Niro, czy Gwen Stafani.

 

Philip Krol, syn Heleny, jest ogromnie ważną osobą w jej życiu. To właśnie jemu przekazała prowadzenie rodzinnego interesu.  I chociaż początkowo uważała, że zbyt wcześnie uczynił ją babcią, to odkąd wnuczka Audrey pojawiła się na świecie, rozpieszcza ją do granic możliwości.

 

Zobacz też:

"Żony Hollywood" powracają już we wrześniu!
"Żony Hollywood" powracają już we wrześniu!

 

 

 

Iwona  Burnat
Następna osoba:

Iwona Burnat

tvnpix